Bonny Eagle, Windham, Falmouth, Gorham

GIRLS' OUTDOOR TRACK

May. 16, 2018

Bonny Eagle72
Windham69.5
Falmouth58.5
Gorham57

RESULTS

100 Meter—1. Marcotte (F), 13.50; 2. Noonan (BE), 13.70; 3. Skvorak (W), 13.90; 4. Michaud (G), 14.00; 4. Moore (G), 14.00; 4. Casavant (F), 14.00.

200 Meter—1. Marcotte (F), 26.50; 2. Ryer (G), 27.50; 3. Clinch (W), 28.00; 4. Marks (F), 28.20; 5. E. Kitchen (G), 28.30; 6. I. Kitchen (G), 28.40.

400 Meter—1. I. Kitchen (G), 1:05.10; 2. Michaud (G), 1:06.00; 3. Clinch (W), 1:06.20; 4. Tugman (G), 1:06.80; 5. Langstaff (W), 1:07.40; 6. Ingalls (W), 1:12.70.

800 Meter—1. Raymond (BE), 2:19.00; 2. Beaumier (BE), 2:24.40; 3. Fortier (G), 2:26.90; 4. Abbot (BE), 2:28.00; 5. Phinney (W), 2:28.80; 6. Nelson (BE), 2:32.10.

1600 Meter—1. Beaumier (BE), 5:16.41; 2. Slager (G), 5:18.07; 3. Tugman (G), 5:42.58; 4. Staples (G), 6:09.25; 5. Dunne (BE), 6:22.07; 6. McDermott (F), 6:23.09.

3200 Meter—1. Piers (F), 11:34.20; 2. Toy (BE), 11:51.80; 3. Barnes (BE), 15:51.70.

100 Meter hurdles—1. A. Connell (BE), 16.96; 2. E. Kitchen (G), 17.09; 3. Marks (F), 17.19; 4. S. Connell (BE), 17.82; 5. Williams (G), 18.46; 6. Fotter (G), 18.89.

400 Meter relay—1. Falmouth “A” 53.80; 2. Windham “A” 55.30; 3. Bonny Eagle “A” 56.20.

1600 Meter relay—1. Bonny Eagle “A” 4:18.10; 2. Falmouth “A” 4:41.90; 3. Windham “A” 5:00.00.

3200 Meter relay—1. Bonny Eagle “A” 11:29.00; 2. Falmouth “A” 12:40.00; 3. Windham “A” 13:40.00.

High jump—1. Smith (W), 4-06; 1. Theberge (W), 4-06; 1. Meader (W), 4-06; 1. Lewis (W), 4-06; 1. Guite (W), 4-06; 6. Casavant (F), 4-04; 6. Turner (W), 4-04; 6. LaBarge (G), 4-04; 6. Hester (F), 4-04; 6. Rudnick (F), 4-04.

Pole vault—1. Turner (W), 6-06; 2. Homa (), 6-06; 3. Froisland (W), 6-00; 3. Ingalls (W), 6-00; 3. Skvorak (W), 6-00; 3. Grobe (F), 6-00.

Long jump—1. E. Kitchen (G), 15-00.25; 2. Weyand (BE), 14-11; 3. Noonan (W), 14-06.50; 4. Casavant (F), 14-06.25; 5. Langstaff (W), 1404.75; 6. Clinch (W), 14-01.

Triple jump—1. Smith (W), 33-03; 2. Connell (BE), 33-02; 3. Clinch (W), 31-08; 4. S. Connell (BE), 31-07; 5. Guite (W), 30-09; 6. Young (G), 30-05.20.

Shot put—1. Corbett (BE), 28-11.75; 2. Silvia (W), 28-07.25; 3. Richmond (W), 27-10; 4. Dye (F), 27-09.50; 5. MacDonald (W), 27-09.50; 6. Harmon (W), 26-04.

Discus throw—1. Harrington (F), 107-08; 2. E. Kitchen (G), 89-01; 3. Silvia (W), 86-02; 4. Dye (F), 85-00; 5. Corbett (BE), 78-06; 6. O’Brien (G), 71-11.

1600 Meter racewalk—1. Bickford (G), 8:29.00; 2. Meacham (G), 8:44.00; 3. Cochrane (W), 10:10.00; 4. Paruk (G), 10;36.00; 5. Johnson (G), 11:11.00; 6. Flynn (G), 11:18.00